| Meniny má:  |
slovak
english
deutsch

Lyžiarske strediská na Slovensku, Discover Slovakia

LYŽOVANIE NA SLOVENSKU

Krásne Slovenské hory predurčujú aby sa Slovensko stalo rajom pre lyžiarov a vyznavačov zimných športov. Lyžiarske strediská ako Park Snow Donovaly, Ski Vrátna, Jasenská Dolina, Martinské Hole, Snow paradise Veľká Rača- Oščadnica, Ski park Ružomberok, Jasná, Snow Park Štrbské Pleso či Krompachy Plejsy investovali nemalé prostriedky do svojej modernizácie. V súčasnosti sú perfektne vybavené novými lanovkami a zasnežovaním. Lyžiarske strediská v súčasnosti poskytujú komplexné služby a široké možnosti ubytovania či trávenia voľného času.

Lyžiarske strediská na Slovensku podľa krajov:

Žilinský kraj Banskobystrický kraj Prešovský kraj

Ž i l i n s k ý   k r a j

Skipark Ružomberok- MALINO BRDO (545-1209m)
Obec: Ružomberok
Okres: Ružomberok Malinô Brdo Malinô Brdo Malinô Brdo
Kraj: Žilinský
Turistický región: Liptov

Lyžiarske terény v stredisku SKIPARK Ružomberok ponúkajú výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, čo v praxi predstavuje od nervóznych začiatočníkov, cez skúsených lyžiarov až po vyznávačov adrenalínových svahov. Na svoje si prídu aj pretekárski lyžiari pretože v roku 1997 sme získali certifikáty F.I.S. na disciplíny: slalom, obrovský slalom, super obrovský slalom, všetky tieto disciplíny pre mužov aj pre ženy.
Dĺžka zjazdových tratí je rozmanitá a predstavuje širokú škálu od tých jednoduchých 130 metrových a 300 m cez 1000 - 1200 m na Maline Brde až po 3900 m dlhú zjazdovku z Malina Brda do Hrabova k údolnej stanici lanovky. Aby boli lyžiarske svahy pripravené niesť každodenný nápor lyžiarov a aby nebola ohrozená ich bezpečnosť, úpravu zjazdoviek zabezpečujú odborne vyškolení pracovníci na výkonných strojoch Kassbohrer. Pretože bezpečnosť a spokojnosť lyžiarskej verejnosti je nám prvoradá, naša spoločnosť pristupuje k otázke úpravy zjazdoviek dôrazne a precízne.
V zimnej sezóne ponúka stredisko na mechanicky zasnežovaných svahoch Malinné výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov. Zimná sezóna zväčša trvá od decembra do konca marca. Všetky zjazdovky majú dostatočnú šírku a v mesiaci marec sú ideálne podmienky na jarnú lyžovačku so slnkom. Pri peknom počasí je z vrchu Malinô Brdo nádherný výhľad na všetky významné horstvá Slovenska.

Viac info: www.skipark.sk

MARTINSKÉ HOLE (650 - 1440m)
Obec: Martin
Okres: Martin Martinské Hole Martinské Hole Martinské Hole
Kraj: Žilinský
Turistický región: Turiec

Významné lyžiarske stredisko, v pohorí Malá Fatra, v blízkosti mesta Martin, môžete navštíviť okrem auta aj sedačkovou lanovkou z Podstrání (Martin). K dispozícii je Vám 7 lyžiarskych vlekov, sedačková lanovka, 9 lyžiarskych tratí s rôznymi stupňami obtiažnosti, SKI-servis, požičovňu lyží a lyžiarsku škôlku pre malých i veľkých lyžiarov. Milovníkov bežeckého lyžovania potešia bežecké trate v areály strediska, ako aj na hrebeni Martinských Hôl. Na konci zimnej sezóny sa koná rozlúčkový karneval na snehu.

Viac info: www.martinskehole.sk

JASENSKÁ DOLINA ( 540 - 720 m)
Okres: Martin Jasenská dolina Jasenská dolina Jasenská dolina
Kraj: Žilinský
Turistický región: Turiec

V Jasenskej doline, na turčianskej strane pohoria Veľká Fatra, 12 km od mesta Martin, sa nachádza známe lyžiarske stredisko s lokalitami Kašová a Lehota. A čo Vám ponúkajú? výborné lyžiarske podmienky pre začiatočníkov i náročnejších lyžiarov, lyžiarsku školu, detskú škôlku, skiservis, požičovňu športového výstroja, veľkokapacitné parkovisko priamo pri vlekoch, večerné lyžovanie, osvetlený svah. A čím sa môže lokalita Kašová pochváliť? Novou 645 m dlhou sedačkovou lanovkou, prvou svojho druhu v Európe. Dovezená je z amerického Salt Lake City a dokáže prepraviť 2 400 osôb/hod. V stredisku sa pravidelne organizujú zaujímavé akcie na snehu, ktoré spestria Vašu rodinnú lyžovačku. Lyžiarske stredisko Vrátna objavíte v jednej z najkrajších dolín na Slovensku, vo Vrátnej doline, ktorá sa nachádza v krivánskej časti pohoria Malá Fatra. Jej severne orientované zjazdové svahy Vám umožnia užívať si snehu a lyžovania až do neskorej jari. Stredisko je vybavené 4 sedačkovými lanovkami, 13 lyžiarskymi vlekmi a požičovňou lyžiarskej výstroje. Najmenších adeptov krásneho športu - lyžovania zaúčajú kvalifikovaní učitelia z lyžiarskych škôl. Ak sa chcete priblížiť pocitom hviezd Svetového pohára, máte možnosť spustiť sa na skutočných pretekárskych zjazdových trasách - v ľadovom kotli pod Grúňom vo Vrátnej. Určite uvítate aj večerné lyžovanie pri umelom osvetlení, alebo jazdu na koni so saňami. Lyžiarske preteky v zjazdových disciplínach, preteky psích záprahov a večery pri Terchovskej ľudovej hudbe, to je spestrenie ponuky strediska Vrátna.

Viac info: www.jasenskadolina.sk

VELKÁ RAČA
Obec: Oščadnica
Okres: Kysucké Nové Mesto Malinô Brdo
Kraj: Žilinský
Turistický región: Kysuce

Medzinárodné stredisko cestovného ruchu Snowparadise Oščadnica - Veľká Rača (1236 m.n.m.) patrí medzi najvýznamnejšie centrá zimnej turistiky na Slovensku. Vhodná geografická poloha, dobré dopravné spojenie, ubytovacie a reštauračné zariadenia, možnosti spoločensko-kultúrneho využitia a ďalšie kvalitné služby sú robia z tohto strediskja ideálny cieľ zimnej rodinnej dovolenky.
Svoje miesto si tu nájdu, uprostred krásnej prírody, všetci nadšenci bieleho športu a turistiky od začiatočníkov až po tých najnáročnejších. V troch lokalitách DEDOVKA, MARGUŠKA a LALIKY sú osobné horské dopravné zariadenia, vrátane dvojsedačkovej lanovky, s celkovou prepravnou kapacitou 9700 osôb za hodinu, pravidelne upravované zjazdové trate v dĺžke 14 km a bežecké trate na Stope zdravia v dĺžkach 1, 3, 5 km

Viac info: www.velkaraca.sk

JASNÁ - CHOPOK JUH (950 - 2024m)
Obec: Jasná
Okres: Liptovský Mikuláš Jasná Jasná Jasná
Kraj: Žilinský
Turistický región: Liptov

Stredisko Jasná sa nachádza v Demänovskej doline na severných svahoch ďumbierskej oblasti Nízkych Tatier. Nájdete tu všetko, čo potrebujete na príjemnú zimnú dovolenku. Špičkové lyžiarske a bežecké trate, 7 sedačkových lanoviek, 14 lyžiarskych vlekov, l kabínkovú lanovku, lyžiarsku školu, požičovňu lyžiarskeho výstroja, ski-servis, výborné podmienky pre skialpinizmus a paragliding, dokonca aj zimné kúpanie v termálnom kúpalisku v Bešeňovej. Priamo v Demänovskej doline môžete navštíviť Ľadovú Jaskyňu a Jaskyňu Slobody, ktorá je sprístupnená celoročne. Každoročne sa tu konajú preteky Európskeho alebo Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní

Viac info: www.jasna.sk

VRÁTNA (620 - 1709m)
Obec: Terchová
Okres: Žilina Vrátna Vrátna Vrátna
Kraj: Žilinský
Turistický región: Malá Fatra

Lyžiarske stredisko Vrátna objavíte v jednej z najkrajších dolín na Slovensku, vo Vrátnej doline, ktorá sa nachádza v krivánskej časti pohoria Malá Fatra. Jej severne orientované zjazdové svahy Vám umožnia užívať si snehu a lyžovania až do neskorej jari. Stredisko je vybavené 4 sedačkovými lanovkami, 13 lyžiarskymi vlekmi a požičovňou lyžiarskej výstroje. Najmenších adeptov krásneho športu - lyžovania zaúčajú kvalifikovaní učitelia z lyžiarskych škôl. Ak sa chcete priblížiť pocitom hviezd Svetového pohára, máte možnosť spustiť sa na skutočných pretekárskych zjazdových trasách - v ľadovom kotli pod Grúňom vo Vrátnej. Určite uvítate aj večerné lyžovanie pri umelom osvetlení, alebo jazdu na koni so saňami. Lyžiarske preteky v zjazdových disciplínách, preteky psích záprahov a večery pri Terchovskej ľudovej hudbe, to je spestrenie ponuky strediska Vrátna.

Viac info: www.vratna.sk

ROHÁČE
Obec: Zuberec
Okres: Tvrdošín Roháče Roháče Roháče
Kraj: Žilinský
Turistický región: Orava

Hotel Tatrawest sa nachádza cca 1 km od obce Zuberec, v lokalite ktorá je v lete ideálnym miestom pre oddych a relax jeho návštevníkov, v zime ponúka okolie široké možnosti zimných športov. Roháče sú scénicky najkrajšou časťou Západných Tatier, najvyššie štíty dosahujú výšku do 2200 m n. m.

Viac info: www.tatrawestsro.sk

B a n s k o b y s t r i c k ý   k r a j

ČERTOVICA
Obec: Čertovica
Okres: Banská  Bystrica
Kraj: Banskobystrický
Turistický región: Horné Pohronie

Lyžiarske stredisko Čertovica leží na severných svahoch Čertovej svadby v čarovnom zimnom prostredí Nízkych Tatier. Cez sedlo Čertovica prechádza cesta, ktorá spája Liptov s Horehroním. Len Čo vystúpite na parkoviskách z auta alebo z hotelov a chát, ste na lyžiarskych svahoch. V lyžiarskom stredisku Čertovica je sústredených 5 lyžiarskych vlekov s hodinovou kapacitou 3250 lyžiarov, sedem lyžiarskych svahov o dĺžke 12 km s mechanickou úpravou snehu a udržiavané bežecké trate. Najfrekventovanejšie lyžiarske svahy sú umelo zasnežované. Čertovica je ideálnym miestom nielen na lyžovanie ale aj na snowboard, je východiskom na lyžiarske túry a skialpinizmus. Kvalita a dostatok snehu umožňuje lyžovať od decembra do apríla.

DONOVALY (915 - 1403 m)
Obec: Donovaly
Okres: Banská  Bystrica Donovaly Donovaly Donovaly
Kraj: Banskobystrický
Turistický región: Horné Pohronie

V strede Slovenska, neďaleko Banskej Bystrici, leží jedno z najväčších centier zimných športov na Slovensku - Donovaly. Horské svahy na vrchu Zvolen lákajú náročných lyžiarov a na rodinnú lyžovačku je vhodná časť zvaná Záhradište. Ak patríte k začiatočníkom, sú na Donovaloch vybudované lyžiarske školy. Milovníci netradičných športov si určite nenechajú ujsť pohľad na prekrásnu panorámu Donovalov vznášajúc sa na paraglidingu.
Dobré lyžiarske terény, veľké parkoviská, dostatok vlekov, lanoviek a rozsiahle možnosti ubytovania v horských hoteloch, chatách, sídlo horskej služby a preteky psích záprahov, škola snowboardingu, bungee jumping, to všetko nájdete, keď navštívite Donovaly.

Viac info: www.parksnow.sk

SKALKA (550 - 1232 m)
Okres: Kremnica Skalka Skalka Skalka
Kraj: Banskobystrický
Turistický región: Horné Pohronie

V pohorí Kremnických vrchoch, neďaleko stredovekého kráľovského banského mesta Kremnica nájdete lyžiarske stredisko - Skalka. Ak sa ubytujete v hoteloch a chatách priamo na Skalke, stačí si len pripnúť lyže a spustiť sa zjazdovkou, na akú si trúfate. Na výber sú dve ľahké - pre začiatočníkov, na ďalších troch si prídu na svoje aj nároční lyžiari. A kto si dostatočne nezalyžuje cez deň, má možnosť zajazdiť si aj pri večernom osvetlení. Nadšenci bežkovania vedia, že na Skalke je 20 km perfektne upravených bežeckých tratí. Málokto si nechá ujsť výhľad z vyše 1200 metrov vysokej Skalky, ktorý patrí k jedným z najkrajších. Skalka je rovnako miestom štartu Bielej Stopy SNP, druhých najnáročnejších pretekov pre profesionálov i amatérov, hneď za švédskym Vasovým behom.

P r e š o v s k ý   k r a j

ŠTRBSKÉ PLESO (1300 - 1915m) a SKALNATÉ PLESO (1600 -2200m)
Obec: Štrbské pleso
Okres: Poprad Štrbské Pleso Štrbské Pleso Štrbské Pleso
Kraj: Prešovský
Turistický región: Vysoké Tatry

Stredisko Štrbské Pleso je súčasťou národného parku a leží na južnej strane Krivánskej rázsochy pri jazere rovnakého mena. Výborne upravované zjazdové a bežecké trate, 2 lanové dráhy, 3 lyžiarske vleky, večerné lyžovanie, SKI servis, požičovňa lyžiarskej výstroje, možnosť sánkovania, paraglidingu, to všetko Vám ponúka Štrbské Pleso. A komu sa žiada viac, môže okúsiť čaro zimných horolezeckých výstupov v sprievode horského vodcu. Fanúšikom klasických lyžiarskych disciplín je venovaný Tatranský pohár, každoročne zaraďovaný do seriály Svetového pohára.

Viac info: www.parksnow.sk

SKALNATÉ PLESO (1600 -2200m)
Obec: Tatranská Lomnica
Okres: Poprad Skalnaté Pleso Skalnaté Pleso Skalnaté Pleso
Kraj: Prešovský
Turistický región: Vysoké Tatry

Zdatní lyžiari - profesionáli si prídu na svoje, ak navštívia najvyššie položené lyžiarske stredisko, Skalnaté Pleso, kde si na náročnom svahu Lomnického sedla môžu overiť svoje lyžiarske schopnosti. Skalnaté Pleso dáva možnosť nadchnúť sa krásnym výhľadom z Lomnického Štítu, na ktorý vedie kabínková lanovka.

KROMPACHY - PLEJSY (485 - 1025m)
Obec: Krompachy
Okres: Spišská Nová Ves Krompachy-Plejsy Krompachy-Plejsy Krompachy-Plejsy
Kraj: Prešovský
Turistický región: Spiš

Vyhľadávané lyžiarske stredisko sa nachádza juhovýchodne od mesta Krompachy, v oblasti Spiša. Vďaka svojim prírodným podmienkam je ako stvorené na rodinnú dovolenku, pričom výborné podmienky tu nájdu aj nároční lyžiari. Lyžuje sa na severných svahoch Krompašského vrchu, na ktoré sa môžete prepraviť jedným zo 7 vlekov alebo dvojsedačkovou lanovkou dlhou 2 km. Kto chce vymeniť zjazdovky za bežky, nájde tu niekoľko kilometrov bežeckých tratí. Plejsy sú každoročne dejiskom Európskeho pohára v ženských bežeckých disciplínach.

Viac info: www.plejsy.com

REKLAMA
Informačný portál o Slovensku TOJESLOVENSKO.sk

cyklon.sk


cyklon.sk


© Obrázok s.r.o. - hosting, design a reklama. 2004 - 2006